Διδασκαλία ανθρώπινης συμπεριφοράς με διανομή φυλλαδίων στα κτήνη: νέο πολιτικώς ορθό εφεύρημα.
10 Ιανουαρίου 2016, admin, Δεν υπάρχουν σχόλια στο Διδασκαλία ανθρώπινης συμπεριφοράς με διανομή φυλλαδίων στα κτήνη: νέο πολιτικώς ορθό εφεύρημα.
![Διδασκαλία ανθρώπινης συμπεριφοράς με διανομή φυλλαδίων στα κτήνη: νέο πολιτικώς ορθό εφεύρημα. 1 bild10](https://4.bp.blogspot.com/-6zwlrY0OLaQ/VpJWveOhoTI/AAAAAAAAZWQ/W5YVl34fHvU/s400/bild10.png)
Από τις επίσημες οδηγίες του κράτους της Αυστρίας.Και καλά. Η ελίτ του πλανήτη έχει συγκεκριμένο σχέδιο, το οποίο προσώρας λειτουργεί άψογα: Εξοπλίζουμε κάφρους (τα όπλα μας πουλάνε τρελά). Αυτοί διαλύουν χώρες (βάζουμε χέρι στο πετρέλαιο και στις εθνικές τράπεζες και όταν έλθει το ντεμόκρασυ αναλαμβάνουμε την ανασυγκρότηση με «επενδύσεις»). Δημιουργούμε εκατομμύρια προσφύγων και προσφυγικά ρεύματα που οι φλώροι Ευρωπαίοι αδυνατούν φυσικά να αναχαιτίσουν (η οικονομική μετανάστευση σαν ιδέα δεν ήταν κακή, αλλά ώρα να περάσουμε στο επόμενο στάδιο: τους «φτωχούς» μπορεί κανείς να τους αγνοήσει, τους «πρόσφυγες» ουδείς). Μεταφέρουμε εν μία νυκτί εκατομμύρια πάμφθηνα εργατικά χέρια για τις φάμπρικες και καταστράφουμε τους τελευταίους που θα μπορούσαν να προβάλλουν αντίσταση στην παγκοσμιοποίηση: τους λευκούς χριστιανούς. Αυξάνουμε την «τρομοκρατία», την εγκληματικότητα και τις φυλετικές-πολιτιστικές έριδες, οπότε όλοι απευθύνονται στην αστυνομία και μερικοί στον στρατό (επιβάλουμε δικτατορία για λόγους «ασφαλείας»). Μετά αναλαμβάνουμε στρατιωτική δράση έναντι των κάφρων που εμείς δημιουργήσαμε και όλα τα παραπάνω επαναλαμβάνονται από την αρχή.
Και καλά η ελίτ. Ελίτ είναι ό,τι θέλει κάνει.
Οι φιλάνθρωποι-αντιρατσισταράδες-αλληλέγγυοι όμως; Οι πολιτικώς ορθοί, θεσμικοί και μη, υπαλληλίσκοι; Μήπως είναι χειρότεροι; Μήπως, εκτός από προκλητικοί, είναι και πιο επικίνδυνοι;
Είναι ποτέ δυνατόν να καλωσορίζεις νοήμονα ανθρώπινα όντα στην πατρίδα σου και ταυτόχρονα να τους υπενθυμίζεις ότι η βία απαγορεύεται; Τότε γιατί δεν τους υπενθυμίζεις και ότι οι άνθρωποι δεν ζουν στα κλαδιά και περπατούν στα πίσω πόδια;
Είναι ποτέ δυνατόν να επιμορφώσεις τον φασίστα που θεωρεί τη γυναίκα ιδιοκτησία, με σεμινάρια; Να επαναφέρεις στον ίσιο δρόμο τον κάφρο που θεωρεί δικαίωμά του να βιάζει παιδιά, με μαθήματα στο αμφιθέατρο; Να μυήσεις στην Ευρωπαϊκή κουλτούρα τον φονταμενταλιστή που επί δεκαετίες γαλουχείται από ιμά��ηδες;
Εν τέλει, είναι ποτέ δυνατόν να διδάξεις ανθρώπινη συμπεριφορά στο κτήνος με φυλλάδια;
Η «διδασκαλία» στοιχειωδών ιδιοτήτων που διακρίνουν τα ζώα από τους ανθρώπους, σε ανεπίδεκτους και φανατικούς ενήλικες, αν δεν ήταν τραγική θα ήταν σίγουρα γελοία.
Αν είναι έτσι να βγούμε στη ζούγκλα και να καθίσουμε τους κροκοδείλους στα θρανία. Κι επειδή οι ιπποπόταμοι είναι χειρότεροι (σκοτώνουν περισσότερους ανθρώπους απ’ όλα τα άλλα θηρία) να μοιράσουμε και σ’ αυτούς κανένα φυλλαδιάκι… πηγη
Πρόσφατη αρθρογραφία
- Ναυμαχία της Σαλαμίνας, μία άλλη οπτική και θεία παρέμβαση; 12 Ιουνίου 2023
- (χωρίς τίτλο) 9 Φεβρουαρίου 2023
- Η συμμαχία του ΝΑΤΟ Και η Ευρωπαϊκή ένωση 29 Απριλίου 2022
- ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 23 Νοεμβρίου 2021
- Είναι καλύτερα να μη δίνεις καμιά δικαιολογία παρά μια κακή. 12 Οκτωβρίου 2021
Νεότερα Σχόλια
- Kyrgianbas στο Το Όχι δεν ήταν του Μεταξά. Το Όχι ήταν του ήρωα Στρατηγού Κατσιμήτρου.
- Greec στο Όταν οι σύγχρονοι πολιτικοί δεν έχουν ιστορική μνήμη .
- kyrie shoes στο Τον Γαλιλαίο θα τον κρεμάγανε μάλλον….
- ΑΓΓEΛΙΚΗ-ΑΧΑΡΝΑΙ στο Ο Παναγιωτάκης.
- Phoenix στο Η ΕΛΛΑΔΑ ΧΡΩΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝΕ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΘΗΣΑΝ. ΌΠΩΣ Ο ΗΡΩΑΣ ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΑΤΣΙΜΗΤΡΟΣ
Αφήστε μια απάντηση