![Επαναλαμβάνονται σήμερα ερωτήματα που τέθηκαν πριν 68 χρόνια και δεν απαντήθηκαν ποτέ. 1 0](https://i.ytimg.com/vi/Y_Xcc08hC4A/0.jpg)
Ποιος, λοιπόν, μπορεί να ε��διαφερθεί καλύτερα για την πατρίδα του; Αυτοί που ξεπορτίζουν τα κεφάλαια τους από τη χώρα μας ή
εμείς που παραμένουμε με τα πεζούλια μας εδώ;
– Η ηγεσία του ΚΚΕ έλεγε: “Ό,τι είναι καλό για το κόμμα, είναι καλό και για το λαό” Ο Άρης Βελουχιώτης έλεγε: “Ό,τι είναι καλό για το λαό, είναι καλό και για το κόμμα” Άρης Βελουχιώτης, 1905-1945, Καπετάνιος του ΕΛΑΣ
Αφήστε μια απάντηση