![Κύριε Παπαδήμο το ίδιο κείμενο με εκείνο του 1826 θα υπογράψουμε ; 1 14b6e5f3109aa12b1a6bffbab4710524](https://3.bp.blogspot.com/-1jwbXljrXxA/TdM824kXKLI/AAAAAAAAVdM/ixPZdvJSzIA/s320/14b6e5f3109aa12b1a6bffbab4710524.jpg)
Θέλουνε το αγγλικό δίκαιο , ενώ κάναμε 150 χρόνια για να ξεπληρώσουμε το πρώτο δάνειο που είχαμε πάρει . Ας δούμε τι είχαν υπογράψει οι προγονοί μας Αίτηση αγγλικής προστασίας Το ελληνικόν έθνος δυνάμει της παρούσης πράξεως εκθέτει εκουσίως την ιεράν παρακαταθήκην της αυτού ελευθερίας , Εθνικής Ανεξαρτησίας και της πολιτικής αυτού υπάρξεως , υπό την απόλυτον υπεράσπισιν της Μεγάλης Βρετανίας.
Αφήστε μια απάντηση