Μέσα στην αναμπουμπούλα των γεγονότων,άνθρωποι που δεν ξέρουν να κρατάνε ένα κουπί, παίρνουν στα χέρια τους τιμόνι υπουργείου.
5 Μαρτίου 2017, admin, Δεν υπάρχουν σχόλια στο Μέσα στην αναμπουμπούλα των γεγονότων,άνθρωποι που δεν ξέρουν να κρατάνε ένα κουπί, παίρνουν στα χέρια τους τιμόνι υπουργείου.
![Μέσα στην αναμπουμπούλα των γεγονότων,άνθρωποι που δεν ξέρουν να κρατάνε ένα κουπί, παίρνουν στα χέρια τους τιμόνι υπουργείου. 1 %25CE%25B2%25CE%25B2%25CE%25B2%25CE%25B2](https://3.bp.blogspot.com/-P86Pw-47WbA/WLxEcAej6cI/AAAAAAAAddA/T3uq8oPmjmEkYNKWB-_aON5rBad614Y9wCLcB/s400/%25CE%25B2%25CE%25B2%25CE%25B2%25CE%25B2.jpg)
Η κόρη Γιλντιρίμ στο Σχιστό για τους πρόσφυγες και το “φάουλ” του Μουζάλα! “Επιθεώρηση” στο κέντρο υποδοχής προσφύγων στο Σχιστό έκανε η κόρη του Τούρκου πρωθυπουργού Μ.Γιλντιρίμ,συνοδευόμενη από τον υπουργό Μεταναστευτικής… Πολιτικής Γιάννη Μουζάλα; Υφισταμένους δεν έχει ο κ.Μουζάλας; Έπρεπε να πάει ο ολόκληρος υπουργός να συνοδεύσει τη κόρη του Γιλντιρίμ; Η οποία ως τι ήρθε να …επιθεωρήσει το Σχιστό!
Ο ΣΤΕΛΙΟΣ ΦΕΝΕΚΟΣ Πρόεδρος της Κοινωνίας Αξιών και Υποναύαρχος ε.α, έγραψε πολύ εύστοχα:Η Μπαχάρ Μπουσρά Γιλντιρίμ, κόρη του πρωθυπουργού της Τουρκίας Μπιναλί Γιλντιρίμ, συνοδευόμενη από επιτελείο του τουρ��ικού προξενείου και μέλη της Ύπατης Αρμοστείας του ΟΗΕ για τους πρόσφυγες, επισκέφθηκε στο Σχιστό τους χώρους του κέντρου υποδοχής προσφύγων. Ο Υπουργός μας επί της Μεταναστευτικής Πολιτικής Γιάννης Μουζάλας έσπευσε να την συνοδεύσει!!!Κύριε Μουζάλα1. Δεν αντιλαμβάνεσθε ότι η Τουρκία με τέτοιες ενέργειες προσπαθεί να δείξει ότι μας ελέγχει για τον τρόπο που διαχειριζόμαστε τους μετανάστες και ότι επιχειρεί να αναγορευθεί έτσι συμβολικά σε προστάτη των απανταχού μουσουλμάνων;2. Από πότε τα παιδιά …αρχόντων… αναγορεύονται σε επίσημες προσωπικότητες διεθνούς κύρους, για να τυγχάνουν κυβερνητικής συνοδείας υπουργού;3. Εάν θέλατε να δείξετε αβρότητα θα μπορούσε να ανατεθεί σε κάποιον εκπρόσωπό σας να τους συνοδεύσει, όχι εσείς, ο ίδιος ο Υπουργός. Θα μπορούσατε να την δεχθείτε μετά στο γραφείο σας για μία εθιμοτυπική επίσκεψη.4. Τα κέντρα φιλοξενίας τα έχουν επισκεφθεί εκπρόσωποι διεθνών θεσμικών φορέων καθώς και θεσμικών φορέων και οργανισμών της χώρας μας και δεν σας είδαμε να δείχνετε ανάλογη ευαισθησία!!! Όχι μόνο εσείς αλλά και οι άλλοι αρμόδιοι λειτουργοί του υπουργείου σας. Αντίθετα τους αγνοήσατε!!!5. Ευτελίζετε την χώρα μας με τέτοιες …ασπόνδυλες… συμπεριφορές και σας γελοιοποιούν για τον τρόπο που ενασκείτε το λειτούργημά σας σε μία Δημοκρατία.militaire.gr
Πρόσφατη αρθρογραφία
- Ναυμαχία της Σαλαμίνας, μία άλλη οπτική και θεία παρέμβαση; 12 Ιουνίου 2023
- (χωρίς τίτλο) 9 Φεβρουαρίου 2023
- Η συμμαχία του ΝΑΤΟ Και η Ευρωπαϊκή ένωση 29 Απριλίου 2022
- ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 23 Νοεμβρίου 2021
- Είναι καλύτερα να μη δίνεις καμιά δικαιολογία παρά μια κακή. 12 Οκτωβρίου 2021
Νεότερα Σχόλια
- Kyrgianbas στο Το Όχι δεν ήταν του Μεταξά. Το Όχι ήταν του ήρωα Στρατηγού Κατσιμήτρου.
- Greec στο Όταν οι σύγχρονοι πολιτικοί δεν έχουν ιστορική μνήμη .
- kyrie shoes στο Τον Γαλιλαίο θα τον κρεμάγανε μάλλον….
- ΑΓΓEΛΙΚΗ-ΑΧΑΡΝΑΙ στο Ο Παναγιωτάκης.
- Phoenix στο Η ΕΛΛΑΔΑ ΧΡΩΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝΕ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΘΗΣΑΝ. ΌΠΩΣ Ο ΗΡΩΑΣ ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΑΤΣΙΜΗΤΡΟΣ
Αφήστε μια απάντηση