![Μπορείς να τους ξεγελάς όλους για λίγο καιρό, λίγους όλο τον καιρό, αλλά όχι όλους όλο τον καιρό. 2 mitsotakis tsipras](https://1.bp.blogspot.com/-Zl9Yge1Okkg/XO3-OCVXcwI/AAAAAAAAiN4/DmQbATsW5NIngM-wOz9uwqv4gCxoS_x6QCLcBGAs/s320/mitsotakis-tsipras.jpg)
“Οι άνθρωποι μπορεί να μη θυμούνται τι έκανες ή τι τους είπες, αλλά πάντα θα θυμούνται πώς τους έκανες να αισθανθούν” και οι
Έλληνες αισθάνθηκαν ντροπή με το δημοψήφισμα και με την συμφωνία των πρεσπών .
Η τραγωδία της εποχής μας είναι ότι η αριστερά στρέφεται κατά του έθνους και η δεξιά κατά του κράτους. Εσείς και ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης έχετε κατά καιρούς δυσανασχετήσει με τα ΜΜΕ, να σας υπενθυμίσω ότι : Οι πολιτικοί που τους ενοχλούν τα Μέσα Ενημέρωσης είναι σαν τους ναυτικούς που τους πειράζει η θάλασσα.
Κάθε φορά που ακούω έναν πολιτικό λόγο ή διαβάζω αυτούς που μάς διοικούν, εδώ και χρόνια αισθάνομαι τρόμο, γιατί δεν ακούω τίποτα που να ηχεί ανθρώπινα. Πάντα οι ίδιες λέξεις που λένε τα ίδια ψέματα . Δεν θέλω να πιστέψω αυτά που είπαν ο Ζώρζ Κλεμανσώ,και ο Αριστοφάνης. ότιΣτην πολιτική, διαδέχεται κανείς ηλίθιους και αντικαθίσταται από ανίκανους καιΠοιοι κυβερνούν; Οι ευρύπρωκτοι.
Αφήστε μια απάντηση