Ο ΑΧΥΡΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ
![Ο ΑΧΥΡΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 1 %25CE%25A0%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%2591%25CE%259B%25CE%2599%25CE%2591%25CE%25A3](https://4.bp.blogspot.com/--DpnhK7Qcqg/WW88QE-q4GI/AAAAAAAAeag/YheweYpgF-88f47AApoS5HtDPwdAuhJAACLcBGAs/s400/%25CE%25A0%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%2591%25CE%259B%25CE%2599%25CE%2591%25CE%25A3.jpg)
Δήμος Πειραιά: Βγάζουν στο σφυρί σπίτι για οφειλή 678 ευρώ!
Στο σφυρί βγάζει ο Δήμος Πειραιά την πρώτη κατοικία άπορης γυναίκας για αμφισβητούμενη οφειλή ύψους μόλις 678 ευρώ μαζί με τις προαυξήσεις!
![Ο ΑΧΥΡΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 2 reportaznet%2Bg](https://2.bp.blogspot.com/-abwXe1tylZk/WW87uHMJifI/AAAAAAAAeaU/HAzZMBIYbbgsTzPyAtPDuNLpjW33o646gCLcBGAs/s400/reportaznet%2Bg.png)
ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΤΗΣ ΔΙΑΤΑΓΗΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΧΕΣΗΣ
Όπως αποκαλύπτει αποκλειστικά το Reportaz Net, οι υπηρεσίες του Δήμου απέστειλαν στις 10 Ιουλίου 2017, με δικαστικό επιμελητή διαταγή αναγκαστική κατάσχεση ισόγειας κατοικίας 50 τ.μ, εκτιμώμενης αξίας περί τις 45.000 ευρώ.Η απόφαση στρέφεται εναντίον άπορης γυναίκας που πριν από πέντε χρόνια είχε μισθώσει για μόλις τέσσερις μήνες ένα κατάστημα 43 τ.μ. που λειτουργούσε ως ψιλικατζίδικο σε συνοικία του Πειραιά.Η γυναίκα αναγκάστηκε να κλείσει το κατάστημα λόγω οικονομικής αδυναμίας να συνεχίσει τη λειτουργία του ψιλικατζίδικου, αλλά οι υπηρεσίες του Δήμου πρόλαβαν και επέβαλαν πρόστιμο για παράβαση στο πατάρι του ακινήτου, το οποίο δεν ήταν μισθωμένο…Μάλιστα, η ίδια είχε εκφράζει γραπτώς τις αντιρρήσεις της στο Δήμο Πειραιά επισημαίνοντας ότι πρόκειται περί λάθους και θα έπρεπε να απευθυνθούν στον ιδιοκτήτη του ακινήτου, προκειμένου να απαιτήσουν την οφειλή για την παράβαση στο πατάρι. το οποίο δεν χρησιμοποιούσε και δεν το είχε ενοικιάσει, σύμφωνα με τον συμφωνητικό μίσθωσης.ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΕΓΓΡΑΦΟ
![Ο ΑΧΥΡΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 3 reportaznnet%2Ba](https://2.bp.blogspot.com/-46jK3_amNCE/WW8724XA-iI/AAAAAAAAeaY/SCCDlEkkSBoNyKEWEg9RXQokL8Tz9IoIQCLcBGAs/s400/reportaznnet%2Ba.png)
Το πιο θλιβερό της συμπεριφορά του Δήμου είναι ότι άφησε στο…απυρόβλητο τον ιδιοκτήτη του ακινήτου, ο οποίος φέρεται να είναι πρώην βουλευτής της ευρύτερης περιοχής!
Έτσι, συνέχισε να στρέφεται κατά της μισθώτριας του καταστήματος (και όχι τον ιδιοκτήτη του παταριού) και τώρα να της βγάζει στο σφυρί το σπίτι της για οφειλή ύψους 678, 06 ευρώ με τις προαυξήσε��ς!
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΕΓΓΡΑΦΟ
![Ο ΑΧΥΡΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 4 reportaznet%2Bb](https://2.bp.blogspot.com/-opXg4wgcRVc/WW88B2x0ALI/AAAAAAAAeac/xB6Zt1Ay8uYRkjeah23_J0HTMp2djImPACLcBGAs/s400/reportaznet%2Bb.png)
@ Ντροπή ή ξεφτίλα;πηγη
Πρόσφατη αρθρογραφία
- Ναυμαχία της Σαλαμίνας, μία άλλη οπτική και θεία παρέμβαση; 12 Ιουνίου 2023
- (χωρίς τίτλο) 9 Φεβρουαρίου 2023
- Η συμμαχία του ΝΑΤΟ Και η Ευρωπαϊκή ένωση 29 Απριλίου 2022
- ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 23 Νοεμβρίου 2021
- Είναι καλύτερα να μη δίνεις καμιά δικαιολογία παρά μια κακή. 12 Οκτωβρίου 2021
Νεότερα Σχόλια
- Kyrgianbas στο Το Όχι δεν ήταν του Μεταξά. Το Όχι ήταν του ήρωα Στρατηγού Κατσιμήτρου.
- Greec στο Όταν οι σύγχρονοι πολιτικοί δεν έχουν ιστορική μνήμη .
- kyrie shoes στο Τον Γαλιλαίο θα τον κρεμάγανε μάλλον….
- ΑΓΓEΛΙΚΗ-ΑΧΑΡΝΑΙ στο Ο Παναγιωτάκης.
- Phoenix στο Η ΕΛΛΑΔΑ ΧΡΩΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝΕ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΘΗΣΑΝ. ΌΠΩΣ Ο ΗΡΩΑΣ ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΑΤΣΙΜΗΤΡΟΣ
Αφήστε μια απάντηση