![Ποιος ο σκοπός ;Ολαρία Ολαρά 1 ELTA STAMP site](https://3.bp.blogspot.com/-3r0in1Wh7NQ/VoTtiCkn6fI/AAAAAAAAZQw/qkTAZgWHgXY/s400/ELTA_STAMP_site.jpg)
Τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΑ σε συνεργασία με τα ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΑ του ΙΣΡΑΗΛ αποφάσισαν την ταυτόχρονη έκδοση γραμματοσήμου με την ίδια παράσταση, που θα
κυκλοφορήσει συγχρόνως στην Ελλάδα και το Ισραήλ στις 9 Φεβρουαρίου 2016. Η σειρά, με τίτλο «ΕΛΛΑΣ – ΙΣΡΑΗΛ: ΛΙΜΑΝΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ & ΧΑΪΦΑΣ», συνοδεύεται από αναμνηστική ταχυδρομική σφραγίδα και είναι αφιερωμένη στα 25 χρόνια πλήρων διπλωματικών σχέσεων Ελλάδος και Ισραήλ. Ο Μητσοτάκης αναγνώρισε και σύναψε διπλωματικές σχέσεις .Έως τότε υπήρχαν χιλιάδες Έλληνες μικροεπαγγελματίες που δραστηριοποιούνταν εμπορικά στις αραβικές χώρες και μόνον το όνομα Έλληνας (Γιουνάν-Ίωνας) άνοιγε πόρτες που ούτε οι Αμερικανοί δεν μπορούσαν να διαβούν αυτές τις πόρτες ,τις έκλεισε η Κυβερνητική πολιτική που συνεχίζει ακάθεκτη.
![Ποιος ο σκοπός ;Ολαρία Ολαρά 2 %25CE%25B8%25CE%25B9%25CE%25B8%25CE%25B9%25CE%25B9%25CE%25B8%25CE%25B9%25CE%25B8](https://4.bp.blogspot.com/-Ec4DD6Vpqhs/VoT5lm9fCkI/AAAAAAAAZRA/67W-dgasu_Q/s400/%25CE%25B8%25CE%25B9%25CE%25B8%25CE%25B9%25CE%25B9%25CE%25B8%25CE%25B9%25CE%25B8.jpg)
Αφήστε μια απάντηση