Που να μεταναστεύσετε στις Ηνωμένες Πολιτείες
![Που να μεταναστεύσετε στις Ηνωμένες Πολιτείες 1 usa](https://2.bp.blogspot.com/-jv3BV6_EE-M/VRAkuvCaI-I/AAAAAAAAVAc/5L_46_65554/s1600/usa.jpg)
πτώχευση και είδαν το εργατικό δυναμικό τους να αποχωρεί και τώρα ζητάνε κόσμο για να ξαναγεμίσουν.
Ιδού!
Ντιτρόιτ
![Που να μεταναστεύσετε στις Ηνωμένες Πολιτείες 2 1](https://3.bp.blogspot.com/-ljWDndaN8OE/VRAlXALdyGI/AAAAAAAAVAk/qT1XLPNwzV0/s1600/1.jpg)
Το Challenge Detroit είναι ένα πρόγραμμα που ενθαρρύνει νέους επιχειρηματίες και ελεύθερους επαγγελματίες να μετακινηθούν στην πόλη. Το πρόγραμμα πληρώνει εκείνους που συμπληρώνουν αίτηση και επιλέγονται για το τελικό στάδιο για να ενταχθούν σε επιχειρήσεις της περιοχής και μη κερδοσκοπικές εταιρείες αλλά και στην τοπική κοινότητα ούτως ώστε να προσαρμοστούν πιο εύκολα και γρήγορα στους ρυθμούς του Ντιτρόιτ. Ο στόχος είναι τα νέα ταλέντα να ολοκληρώσουν τις νεοφυείς επιχειρήσεις και τις ιδέες τους για να μείνουν στην πόλη και να συμβάλλουν στην ανάκαμψη της μετά την πτώχευση της 18ης Ιουλίου του 2013
Chattanooga, Tennessee
Πρόσφατα η δημοτική αρχή δημιούργησε μια ακτίνα οικοδομικών τετραγώνων που ονομάζεται GigCity, και κάπως έτσι η μικρή Τσαττανούγκα αποτελεί την πρώτη πόλη στο δυτικό ημισφαίριο που προσφέρει πλήρη και δωρεάν πρόσβαση στο διαδίκτυο σε όλο το οικιστικό της κέντρο.Κάτι σαν το free wifi του Σαμαρά, αλλά, υλοποιημένο. Το επόμενο βήμα ήταν το λανσάρισμα του gigtank. Πρόκειται για ένα πρόγραμμα που προσκαλεί εργαζόμενους στον τομέα της πληροφορικής για μετοίκιση και απασχόληση στις εταιρείες που ξεπετάγονται σαν μανιτάρια στην Τσαττανούγκα.
Niagara Falls, Νέα Υόρκη
![Που να μεταναστεύσετε στις Ηνωμένες Πολιτείες 4 3](https://2.bp.blogspot.com/-WDUnMxqlDDs/VRAlj-RR6NI/AAAAAAAAVA0/6ofuK4uHip8/s1600/3.jpg)
Όπως ανακοινώνεται, “η πόλη του Νιαγάρα θα βοηθήσει τους αιτούντες πληρώνουν τα δάνεια σπουδαστών τους.
Σε αντάλλαγμα, οι υποψήφιοι θα διαμένουν σε γειτονιές της περιοχής για δύο χρόνια”. Ο δήμος προσφέρει 7.000 δολάρια σαν “επιστροφή” για τους υποψηφίους που θα μετοικήσουν στην μικρή πόλη αποπληρώνοντας έτσι τα φοιτητικά τους δάνεια και βοηθώντας την τοπική οικονομία να ανθίσει. Δεύτερος στόχος, είναι η αναζωογόνηση του πληθυσμ��ύ της πόλης του Νιαγάρα ενώ θα προσφέρονται και νέες θέσεις εργασίας για όσους θέλουν να διαμείνουν πάνω από δύο χρόνια.
Και για το τέλος το καλύτερο.
Αλάσκα
![Που να μεταναστεύσετε στις Ηνωμένες Πολιτείες 5 4](https://1.bp.blogspot.com/-pe1w9MLHwN8/VRAlqV9yewI/AAAAAAAAVA8/4Zg5QTocJt8/s1600/4.jpg)
Πρόσφατη αρθρογραφία
- Ναυμαχία της Σαλαμίνας, μία άλλη οπτική και θεία παρέμβαση; 12 Ιουνίου 2023
- (χωρίς τίτλο) 9 Φεβρουαρίου 2023
- Η συμμαχία του ΝΑΤΟ Και η Ευρωπαϊκή ένωση 29 Απριλίου 2022
- ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 23 Νοεμβρίου 2021
- Είναι καλύτερα να μη δίνεις καμιά δικαιολογία παρά μια κακή. 12 Οκτωβρίου 2021
Νεότερα Σχόλια
- Kyrgianbas στο Το Όχι δεν ήταν του Μεταξά. Το Όχι ήταν του ήρωα Στρατηγού Κατσιμήτρου.
- Greec στο Όταν οι σύγχρονοι πολιτικοί δεν έχουν ιστορική μνήμη .
- kyrie shoes στο Τον Γαλιλαίο θα τον κρεμάγανε μάλλον….
- ΑΓΓEΛΙΚΗ-ΑΧΑΡΝΑΙ στο Ο Παναγιωτάκης.
- Phoenix στο Η ΕΛΛΑΔΑ ΧΡΩΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝΕ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΘΗΣΑΝ. ΌΠΩΣ Ο ΗΡΩΑΣ ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΑΤΣΙΜΗΤΡΟΣ
Αφήστε μια απάντηση