![Πρόεδρος Κύπρου ή όταν μιλάει το...ποτό 1 NA](https://2.bp.blogspot.com/-xXgJ4BWSs-g/Wmr4h_K1jBI/AAAAAAAAfvE/4yjH_TP3P0QELB34OwVv3GDU2sWcPBz7ACLcBGAs/s400/NA.jpg)
ΝΙΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, Πρόεδρος της (μισής) Κύπρου: «Το όνομα δεν έχει ΣΗΜΑΣΙΑ. Δεν θα είχα αντίρρηση αν τα Σκόπια λέγονταν και Βόρεια Ελλάδα ή Βόρεια Μακεδονία». Σεβαστή η άποψη του κ. Πρόεδρου. Με την ίδια λογική,
γιατί να έχουμε αντίρρηση αν η (”κατεχόμενη”) Β. Κύπρος, ως ”κράτος”, ονομαστεί ”Βόρεια Κύπρος” ή ”Τουρκική Δημοκρατία της Βόρειας Κύπρου”; Εκτός και αν ο κ. πρόεδρος, που έχει την φήμη ”γερό ποτήρι”, τα είπε, αφού πρώτα ”είχε κατεβάσει” μιά μπουκάλα ”σκατς”.
Πηγή
Αφήστε μια απάντηση