![Χαράτσι στο υγραέριο 1 Magnify Image](https://www.lifo.gr/icache/520/421/1/705970_LPG_Rear_After0002.jpg)
Mε χαράτσι 75 ευρώ επιβαρύνονται πλέον όσοι οδηγοί εγκατέστησαν στο αυτοκίνητό τους σύστημα υγραεριοκίνησης. Το χαράτσι δεν ισχύει αναδρομικά και η καινούργια επιβάρυνση θα αφορά όσους δηλώσουν από εδώ και πέρα την εγκατάσταση υγραεριοκίνησης στις κατά τόπους διε��θύνσεις συγκοινωνίων, κάτι που έως τώρα ήταν δωρεάν. Το
υπουργείο υποδομών όρισε το χαράτσι στο τέλος αδείας με εγκύκλιό στις 25 Ιουνίου. Η οδηγία εστάλη σε όλες τις περιφέρειες και τις καλούσε να το εισπράττουν υποχρεωτικά ενώ κάποιες Περιφέρειες το εισέπρατταν ήδη και κάποιες άλλες όχι.
Αφήστε μια απάντηση