Ότι μικρομάθαινε δεν τα γεροντάφηνε.
![Ότι μικρομάθαινε δεν τα γεροντάφηνε. 1 Voridis950x330 1](https://3.bp.blogspot.com/-3DKttZKj5v4/Uou7KRVrdoI/AAAAAAAAPhE/Hm7EzwB74T8/s400/Voridis950x330-1.jpg)
αυτός το όνομά του και τον φωνάζουν Μάκη.
![Ότι μικρομάθαινε δεν τα γεροντάφηνε. 2 ogu](https://3.bp.blogspot.com/-63A9zrBzmeY/Uou7S-nusCI/AAAAAAAAPhQ/5rnokmDzBmg/s400/ogu.jpg)
![]() |
(όπως φαίνεται στην εικόνα) |
![Ότι μικρομάθαινε δεν τα γεροντάφηνε. 4 uo](https://2.bp.blogspot.com/-oVhNciUU46o/Uou7spMTKWI/AAAAAAAAPhc/LA8eeAmv8ig/s400/uo.jpg)
η σωτηρία της πατρίδος θα επέλθει δια του εξανδραποδισμού και της δυστυχίας του Έλληνα. Η προσφυγιά των 200.000 Ελλήνων νέων που μετανάστευσαν το τελευταίο χρονικό διάστημα δεν τον ενδιαφέρει. Οι αυτοκτονίες χιλιάδων συμπατριωτών μας, οι θάνατοι από έλλειψη ιατρικής και φαρμακευτικής περίθαλψης, τα συσσίτια, η εγκληματικότητα, η αλλαγή του χάρτη της Ελλάδας με την αθρόα εισαγωγή εποίκων λαθρομεταναστών, οι εμπρησμοί ολόκληρων περιοχών, το κλείσιμο επιχειρήσεων, ναυπηγείων, της βαριάς βιομηχανίας. Όλα αυτά τον αφήνουν ανεπηρέαστο. Σκοπός του: Η σωτηρία της Ελλάδας. ΔΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΛΥΣΕΙΣ!!! Τον άκουσα στο ραδιόφωνο σε μία εκπομπή του REALFM να λέει και να συμβουλεύει τους Έλληνες για τους πλειστηριασμούς (εκεί έκανα το λάθος και ήπια τα χάπια μου διπλά). Έλεγε ότι νοικιάστε το σπίτι σας, πάρτε τα χρήματα και μείνετε σε ένα πολύ μικρό, με τη διαφορά πληρώστε τις υποχρεώσεις σας. ΜΕΓΑΛΟΦΥΙΕΣ! Και επειδή κανένας δεν μπορεί να φανταστεί το μεγαλείο της σκέψης αυτού του γίγαντα το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι οι στίχοι του Φώντα του Λάδη:
Ο φασισμός δεν έρχεται από το μέλλον
καινούριο τάχα κάτι να μας φέρει.
Τι κρύβει μέσ’ στα δόντια του το ξέρω,
καθώς μου δίνει γελαστός το χέρι.
Οι ρίζες του το σύστημα αγκαλιάζουν
και χάνονται βαθιά στα περασμένα.
Οι μάσκες του με τον καιρό αλλάζουν,
μα όχι και το μίσος του για μένα.
ΥΓ: Σαν διακεκριμένος επιστήμονας που είσαι Μάκη μου, θα ήθελα να σε ρωτήσω: Ο έμπορος ναρκωτικών φταίει ή μόνο ο χρήστης; Το λέω αυτό γιατί όταν οι δανειστές μας και οι προμηθευτές μας, μας έδιναν δάνεια και μας πωλούσαν τον κούκο, αηδόνι δεν γνώριζαν το τι θα συνέβαινε κι ότι παρανομούσαν και ότι δεν θα τα έπαιρναν ποτέ πίσω.
ΥΓ2: Έχω τσιλιάρει Μάκη μου ένα τσεκούρι, τσίλικο, ανοξείδωτο. Και σε καλή τιμή. Τα πουλάνε συμπαθέστατοι μικροπωλητές από το Μπαγκλαντέζ κάτω από τη γέφυρα Ροσινιόλ. Να αγοράσω ή θα βρεθώ κατηγορούμενος;
Πρόσφατη αρθρογραφία
- Ναυμαχία της Σαλαμίνας, μία άλλη οπτική και θεία παρέμβαση; 12 Ιουνίου 2023
- (χωρίς τίτλο) 9 Φεβρουαρίου 2023
- Η συμμαχία του ΝΑΤΟ Και η Ευρωπαϊκή ένωση 29 Απριλίου 2022
- ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 23 Νοεμβρίου 2021
- Είναι καλύτερα να μη δίνεις καμιά δικαιολογία παρά μια κακή. 12 Οκτωβρίου 2021
Νεότερα Σχόλια
- Kyrgianbas στο Το Όχι δεν ήταν του Μεταξά. Το Όχι ήταν του ήρωα Στρατηγού Κατσιμήτρου.
- Greec στο Όταν οι σύγχρονοι πολιτικοί δεν έχουν ιστορική μνήμη .
- kyrie shoes στο Τον Γαλιλαίο θα τον κρεμάγανε μάλλον….
- ΑΓΓEΛΙΚΗ-ΑΧΑΡΝΑΙ στο Ο Παναγιωτάκης.
- Phoenix στο Η ΕΛΛΑΔΑ ΧΡΩΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝΕ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΘΗΣΑΝ. ΌΠΩΣ Ο ΗΡΩΑΣ ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΑΤΣΙΜΗΤΡΟΣ
Αφήστε μια απάντηση